Typy pojazdów

W Alphabet wiemy, że samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji. Dzięki innowacyjnej usłudze AlphaElectric może ona stać się udziałem naszych Klientów. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie dopasowanie dostępnych typów pojazdów do potrzeb oraz oczekiwań ich użytkowników.

Samochody elektryczne różnią się poziomem emisji CO2, stopniem elektryczności oraz rodzajem zastosowań. Wszystkie jednak posiadają jedną wspólną cechę - dystanse miejskie mogą pokonywać zupełnie bezemisyjnie.

Typy pojazdów

Wybierz typ pojazdu

  • BEV
  • REEV
  • PHEV
Slide background Image layer Image layer Image layer Image layer
czas ładowania: 0.5h - 8h
dystans możliwy do pokonania: do 200 km

(BEV) Battery Electric Vechicle

Pojazdy typu BEV to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą wyraźnie zaznaczyć swoją postawę proekologiczną. Są one zasilane wyłącznie baterią, nie powodując emisji szkodliwych substancji. Ich zasięg wynosi od 120 do 200 km, świetnie sprawdzają się więc w miastach, na krótkich i średniej długości trasach, gdy użytkownik ma możliwość regularnego parkowania i ładowania.

Slide background Image layer Image layer Image layer Image layer Image layer
czas ładowania: 0.5h - 8h
dystans możliwy do pokonania: do 500 km

(REEV) Range Extended Electric Vehicle

Pojazdy typu REEV są przeważnie wyposażone w dodatkowy generator spalinowy. W razie potrzeby może on wytworzyć energię konieczną do naładowania akumulatora zapewniającego napęd elektryczny. Dzięki temu zasięg może zostać wydłużony do 300-500 km. To rozwiązanie dla użytkowników pokonujących krótkie oraz średnie dystanse i okresowo wyruszających w dłuższe trasy.

Slide background Image layer Image layer Image layer Image layer
czas ładowania: 0.5h - 4h
dystans możliwy do pokonania: do 1000 km

(PHEV) Plug-in hybrid electric vehicle

W przypadku pojazdów typu PHEV "plug-in hybrid" silnik elektryczny i silnik spalinowy pracują jako jeden zespół napędowy. Zasięg samochodów hybrydowych sięga więc 500-1000 km, czyniąc z nich idealny środek transportu dla użytkowników regularnie pokonujących długie trasy. Ponieważ na dystansach do 80 km hybrydy mogą poruszać się wyłącznie przy pomocy napędu elektrycznego, umożliwia to znacznie ograniczenie łącznego zużycia paliwa. Widoczne jest to szczególnie w przypadku używania samochodu w obrębie miast.

Next Prev
Czy wiesz, że...
Zgodnie z licznymi badaniami przeciętny Europejczyk przejeżdża dziennie nie więcej niż 50-60 km i wystarcza mu ładowanie samochodu co 2-3 dni. Samochód elektryczny można ładować wszędzie, gdzie jest dostępne źródło prądu. Zasięg samochodu elektrycznego możne zostać zwiększony poprzez użycie systemu odzyskiwani energii podczas hamowania samochodem. Baterie z samochodów elektrycznych mogą stanowić bardzo dobry magazyn energii do wykorzystania dla Twoich potrzeb.

Metody ładowania

Stacje „paliwowe” do samochodu elektrycznego znajdują się wszędzie tam, gdzie jest dostęp do prądu elektrycznego. Dostępne rozwiązania różnią się między sobą mocą i poziomem zaawansowania technologicznego, co przekłada się na różny czas ładowania baterii pojazdu. Najprostsze, a zarazem najtańsze rozwiązania, zainstalowane w biurze lub w domu użytkownika naładują pojazd w ciągu około 8-10 godzin. Bardziej zaawansowane stacje szybkiego ładowania, poradzą sobie z takim zadaniem nawet w pół godziny. Poza rozwiązaniami dedykowanymi dla konkretnej floty, użytkownik samochodu elektrycznego ma także możliwość ładowania swojego pojazdu w sieci publicznych punktów np. na stacjach benzynowych, czy parkingach centrów handlowych.

Metody ładowania

Wybierz metodę ładowania

  • Wolna
  • Przyśpieszona
  • Szybka
Slide background
Zastosowanie
w domu lub biurze
Czas ładowania
8h - 10h
W tym czasie możesz:
zafundować sobie odpoczynek
Chcesz wiedzieć więcej?
Slide background
Zastosowanie
w biurze lub na parkingu
Czas ładowania
2h - 4h
W tym czasie możesz:
oddać się rodzinnej rozrywce
Chcesz wiedzieć więcej?
Slide background
Zastosowanie
stacje ładowania
Czas ładowania
około 0,5h
W tym czasie możesz:
spotkać się z kontrahentami
Chcesz wiedzieć więcej?
Next Prev
Czy wiesz, że...
Dzięki ładowaniu auta w nocy lub podczas parkowania w biurze nie musisz przeznaczać dodatkowego czasu na uzupełnianie mocy swojego samochodu. W przyszłości energia z baterii samochodu elektrycznego może być wykorzystana na potrzeby gospodarstwa domowego. Uzupełniając system ładowania o dodatkowe źródła energii np. panele fotowoltaiczne, możesz znacznie obniżyć koszty energii potrzebnej dla Twojego elektrycznego pojazdu.

Mapa punktów

Eksploatacja

Mniejsze zużycie hamulców

Zamiast tradycyjnych hamulców, samochody elektryczne mogą wykorzystywać system odzyskiwania energii podczas hamowania. Dzięki temu elementy mechaniczne mniej się zużywają, co obniża koszty użytkowania samochodu.

Prostsza budowa samochodu elektrycznego

Budowa napędu pojazdu elektrycznego jest znacznie prostsza niż w tradycyjnych samochodach, dzięki czemu koszty przeglądów okresowych są dużo niższe. Brak silnika spalinowego i systemu zasilania paliwem sprawia, że mniejsze jest także ryzyko popsucia się takiego auta.

Mniejsza ilość płynów eksploatacyjnych

Napęd elektryczny, połączony z brakiem tradycyjnej skrzyni biegów powoduje, że nie ma konieczności okresowej wymiany płynów eksploatacyjnych np. olejów silnikowych, płynów chłodzących etc.

Lepsza efektywność silnika

Napęd elektryczny posiada dużo większą sprawność w porównaniu do tradycyjnego silnika spalinowego, dzięki czemu nie tylko dużo lepiej przyspiesza, ale także dokonuje tego z taką samą mocą, niezależnie od prędkości. Wrażenia z jazdy autem elektrycznym są nieporównywalne do podróży samochodem z tradycyjnym napędem.

Zalety

Wykorzystanie samochodów elektrycznych we flocie przynosi dodatkowe korzyści w postaci obniżonych kosztów energii i serwisowania. Przykładowo przejechanie 100 km samochodem elektrycznym kosztuje zaledwie ¼ tego, co w przypadku auta spalinowego. Dodatkowo, pojazdy tego typu dają gwarancję wysokiej wydajności oraz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Ma to szczególnie istotne znaczenie w przypadku flot z restrykcyjną polityką ograniczania emisji CO2. Dodatkowym atutem aut elektrycznych jest ich proekologiczny charakter, sprzyjający budowaniu pozytywnego wizerunku przy różnych zastosowaniach samochodu elektrycznego.

Redukcja CO2

Zalety

Kalkulator oszczędności

Parametry

Liczba samochodów:
Koszt paliwa:
Koszt 1kw/h:
Zużycie paliwa:
Zużycie energii:

Pokonywany dystans w km

Oszczędności

Co przekłada się na:

Pozytywne aspekty posiadania pojazdu elektrycznego to również:

Ekologia

Samochody elektryczne, dzięki wykorzystaniu przyjaznych środowisku napędów, znakomicie podkreślają społeczną odpowiedzialność firmy, która posiada je w swojej flocie.

Wygląd

Nowoczesny design tych aut skutecznie przyciągnie uwagę do umieszczonego na nim logo.

Innowacyjność

Pojazdy elektryczne stanowią element innowacyjnego modelu biznesowego, dzięki czemu korzystnie pozycjonują wizerunek firmy, która je użytkuje.

Różnorodne zastosowania
  • Samochody poolowe
  • Częste krótkie trasy
  • Krótkodystansowy dowóz towarów

Jeśli masz pytania, wyślij wiadomość e-mail lub użyj formularza poniżej

Odkryj możliwości samochodów elektrycznych z AlphaElectric: